Informacja prasowa


Większe dostawy gazu ze złóż krajowych – PGNiG podpisało umowę z Rawicz Energy z Grupy Palomar Natural Resources

Warszawa, 11.22.2016

To pierwsza tak duża umowa, w ramach której Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA będzie w kraju kupować gaz zaazotowany od międzynarodowej firmy. Należąca do Grupy Kapitałowej Palomar spółka Rawicz Energy dostarczy z wielkopolskiego złoża nawet 160 mln m³ surowca rocznie.

read more

Sukces poszukiwawczy firmy Palomar w Polsce.  Szansa na szybkie rozpoczęcie komercyjnej produkcji gazu

Warszawa, 05.03.2015

Palomar Natural Resources (PNR), międzynarodowa prywatna spółka poszukiwawczo-wydobywcza, z sukcesem zakończyła testy przypływu gazu na odwiercie w miejscowości Szymanowo w gminie Rawicz. Podczas testów osiągnięto maksymalny przypływ na poziomie 5,3 miliona stóp sześciennych (160 tys. metrów sześciennych) - średnia dobowa wyniosła 4,5 miliona stóp sześciennych. Wynik potwierdza możliwość komercyjnej produkcji i otwiera szerokie perspektywy dla kolejnych inwestycji na polskim rynku. Jest to jeden z największych sukcesów zagranicznych firm poszukiwawczych działających na terenie naszego kraju.

read more

Palomar Natural Resources rozpoczyna prace poszukiwawcze na terenie Polski

Warszawa, 20.11.2014

Międzynarodowa spółka Palomar Natural Resources zajmująca sie poszukiwaniem i eksploatacją gazu ziemnego i ropy naftowej na świecie, ropoczęła realizację swojego pierwszego odwiertu poszukiwawczego w Polsce. Odwiert poszukiwawczy gazu ziemnego zlokalizowany jest w miejscowości Szymanowo, na obszarze koncesyjnym Rawicz. Spółka Palomar NR zainwestowała do tej pory ponad 100 milionów złotych w aktywa związane z poszukiwaniem węglowodorów na terenie Polski. Jeżeli wyniki prac okażą się pozytywne, spółka ma w planach kolejne inwestycje.

read more

Kontakt dla mediów